Neuvirth bude minimálně měsíc mimo hru

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      14. 11. 2016 10:53    Komentář  

Český brankář Michal Neuvirth bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Philadelphie. Zámořská média o tom v neděli informoval generální manažer Flyers Ron Hextall.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Neuvirtha vyřadily ze hry potíže v dolní části těla (údajně se jedná o pochroumané levé koleno). Osmadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem utrpěl zranění v sobotním utkání National Hockey League, ve kterém Letci porazili na svém ledě Minnesotu 3:2.

Strážce domácí svatyně odchytal pouze úvodní třetinu, ve které inkasoval jednu branku. Wild vyslali na Neuvirtha celkem sedm střeleckých pokusů. Po přestávce už se ale kvůli zdravotním obtížím do branky nevrátil. Zastoupil ho kolega Steve Mason, který si ve zbylých čtyřiceti minutách připsal 19 bezchybných zákroků.

Neuvirth v této sezóně NHL odchytal prozatím devět zápasů s průměrem 3,54 gólu na utkání a úspěšností zákroků 85,9 procenta. Čtyřikrát se radoval z výhry. Po jeho zranění by měl doplnit soupisku Flyers dvaadvacetiletý gólman záložního celku Lehigh Valley Phantoms (AHL) Anthony Stolarz.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.