Neuvirth přepisoval kroniky NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      11. 2. 2018 9:58    Komentář  

Sobotní philadelphské vítězstí nad Arizonou (4:3 SN) přineslo kuriózní situaci, jež vedla k přepisování kronik NHL.

Gólman Flyers Brian Elliot odchytal téměř celý zápas, v němž během 65 minut hry zastavil 24 z 27 střel, samostatné nájezdy mu však nedovolily klání dokončit. Po druhém z nich si přivodil zranění v dolní části těla a s bolestivou grimasou zůstal ležet na ledě.

Vystřídat jej tak musel Michal Neuvirth, jenž zbylé nájezdy vychytal, pomohl Flyers k výhře a připsal si tím tak jedno originální prvenství.

Rodák z Ústí nad Labem se stal prvním brankářem v historii NHL, jenž nastoupil do zápasu během nájezdů a dokázal jej dotáhnout do vítězného konce.

Philadelphia se díky cenným bodům posunula na třetí místo Metropolitní divize a její vyhlídky na play-off se stávají více než nadějnými.

Titulní foto: Kyle Ross/Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.