Nezájem diváků? Na novoroční duel v Torontu zbývají stovky lístků

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      30. 12. 2016 16:08    Komentář  

NHL načne nový rok tradičně zápasem pod širým nebem. Letos se bude jednat o Centennial Classic, v rámci něhož si domácí Toronto v souboji s Detroitem připomene 100. výročí od svého založení. Přestože je ale kapacita stadionu BMO Field jen kolem třiceti tisíc diváků, jsou stále k dispozici stovky lístků.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Důvodů je hned několik. Nejdůležitějším faktorem je jednoznačně jejich cena. Dostupné vstupenky se pohybují v následujících cenových relacích – 229, 299, 329, 349, 369 a 399 kanadských dolarů (lístky za 129 a 169 dolarů jsou už vyprodané).

Kurz dolaru se vůči české koruně pohybuje lehce nad 19 korunami. V přepočtu na naši měnu se tak ceny vstupenek pohybují v rozmezí zhruba 4 350 až 7 600 korun.

Dalším faktorem je přesycenost tamního trhu – v Torontu a Montrealu probíhá juniorské mistrovství světa, přičemž kanadská reprezentace hraje své zápasy v Air Canada Centre, domovské hale Maple Leafs.

Ontarijské metropoli navíc mohly v roce 2016 velké sportovní události zevšednět. Toronto Raptors z NBA se poprvé v historii probojovali až do finále Východní konference, před branami Světové série stanuli baseballisté Blue Jays.

Liga tvrdí, že se ji stadion podaří vyprodat. Volné lístky ale pověst údajného hlavního města světového hokeje notně nahlodávají.

Titulní foto: paul bica / flickr.com

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.