NHL opouští další Čech

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      26. 6. 2019 7:13     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NHL opouští další Čech  

Útočník Tomáš Hyka, který působil v uplynulých dvou sezonách převážně na farmě Vegas, bude hrát v KHL za Čeljabinsk. S Traktorem podepsal dvouletý kontrakt.

26letý odchovanec Mladé Boleslavi odešel do NHL před dvěma lety z mateřského klubu a za Golden Knights odehrál celkem 27 zápasů.

V minulé sezóně Hyka naskočil do 17 duelů, v nichž si připsal čtyři body za gól a tři asistence. Naposledy dostal příležitost v dresu Rytířů 21. listopadu.

Podle hráčova agenta Aleše Volka byl jedním z důvodu odchodu i malý prostor, který jeho klient v Nevadě dostával.

Čeljabinsk už angažoval i dalšího českého forvarda Lukáše Sedláka, který poslední tři roky působil v Columbusu (psali jsme ZDE).

 

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.