NHL přišla o dalšího velikána. Hlava už nepustí zpátky Ricka Nashe

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      11. 1. 2019 17:47     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NHL přišla o dalšího velikána. Hlava už nepustí zpátky Ricka Nashe  

Fanda NHLJednička draftu 2002, dvojnásobný olympijský vítěz a nejlepší střelec NHL z roku 2004 Rick Nash dnes oznámil, že končí svoji profesionální kariéru. Někdejší útočník Columbusu, New York Rangers nebo Bostonu se tak rozhodl s ohledem na své zdraví. Stále mu neustoupily příznaky otřesu mozku, které utrpěl loni na jaře.

„Kvůli následkům otřesu mozku, který utrpěl v březnu loňského roku, byl Rick Nash donucen ukončit svoji hráčskou kariéru. Rozhodl se tak na základě doporučení lékařů, podle kterých je riziko poškození mozku, pokud by se vrátil k hokeji, příliš vysoké,“ uvedla ve svém prohlášení agentura Top Shelf Hockey Agency, která jej zastupuje.

Naposledy se v NHL objevil loni v dresu Bostonu Bruins. Poté, co v březnu utrpěl otřes mozku, zmeškal 12 posledních utkání základní části. Na play-off se však vrátil zpět do sestavy a odehrál všech 12 utkání, do kterých Boston ve vyřazovacích bojích nastoupil. Zaznamenal v nich pět bodů.

S koncem sezony vypršela jeho smlouva a Nash se stal volným hráčem. Ještě před otevřením trhu ale oznámil svému agentovi, ať mu neshání nové angažmá. Stále totiž pociťoval následky zranění a chtěl se dát do pořádku. Kýžené zlepšení se však nakonec nedostavilo.

Titulní foto: Icon SportswireŠtítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz