NHL utrpěla na úvod sezóny debakl. Nejvíce lákali Sabres

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      6. 10. 2018 18:18     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NHL utrpěla na úvod sezóny debakl. Nejvíce lákali Sabres  

NHL nezačala nový ročník zrovna nejlépe. Zápas mezi Bruins a Capitals byl na amerických obrazovkách nejméně sledovaným úvodním zápasem sezóny za posledních devět let.

Středeční bitvu sledovalo na kabelové stanici NBCSN 633 tisíc diváků. To je o 24 % méně než v případě loňského souboje Blues s Penguins a takřka o třetinu nižší číslo ve srovnání s předloňským „otvírákem“, který obstaraly celky St. Louis a Chicaga.
Na vysoké výhře Capitals v poměru 7:0 lze přesto najít jedno pozitivum. Ve Washingtonu se jednalo o historicky nejsledovanější duel základní části NHL. Dozvuky zisku Stanley Cupu jsou tak v hlavním městě stále patrné.

Pokud byste však hledali v USA pravý hokejový hotspot, museli byste zavítat do státu New Yorku. Zní to neuvěřitelně, ale nejvyšší lokální TV sledovanost ze všech amerických celků měli…ano, skutečně je tomu tak…Sabres.  První zápas jednoho z nejneúspěšnějších týmů NHL v posledních letech sledovalo v Buffalu takřka deset procent všech tamních domácností.

To je sice pokles oproti minulému ročníku, stále se ale jedná o hodnotu vysoko převyšující běžnou výši sledovanosti NHL, NBA a dokonce i MLB v amerických městech.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.