Norrisova trofej připadla pětatřicetiletému Giordanovi

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      20. 6. 2019 7:17     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Norrisova trofej připadla pětatřicetiletému Giordanovi  

Marg Giordano z Calgary Flames se stal ve středu večer nejnovějším držitelem Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL.

Nestárnoucí veterán, který byl uplynulou sezónu se 74 body druhým nejproduktivnějším zadákem soutěže, porazil v hlasování Victora Hedmana z Tampy Bay i Brenta Burnse ze San Jose.

Rodák z Toronta je teprve čtvrtým bekem v ligové historii, který získal ocenění po dovršení věku 35 let. Před ním to dokázali jen Doug Harvey, Al MacInnis a Nicklas Lidström.

Giordano si stanovil v minulém ročníku se 17 góly a 57 asistencemi svá nová osobní maxima a s 39 plusovými body vedl celou ligu.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.