O důvod víc, proč opustit Ottawu? Karlssonovi čelí kyberšikaně

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      13. 6. 2018 15:07     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O důvod víc, proč opustit Ottawu? Karlssonovi čelí kyberšikaně  

Fanshop týmuOttawě to letos neklapalo na ledě a ani mimo něj to zřejmě není v hlavním městě Kanady zrovna idylka. Manželka superhvězdy a kapitána Senators Erika Karlssona Melinda totiž obvinila snoubenku útočníka Ottawy Mika Hoffmana z kyberšikany.

Vše mělo začít v listopadu loňského roku. Monika Caryk za tu dobu údajně poslala přes tisíc zpráv s výhrůžkami, přáním smrti nenarozenému dítěti Karlssonových či vážného zranění kapitánovi Ottawy. Manželé Karlssonovi tak požádali městský soud o ochranu.

Hoffman se svojí snoubenkou všechna obvinění popřeli. „Vyšetřujícím nabízíme plnou spolupráci. Tyto útoky na 150 % nepochází od nás,“ napsali ve svém prohlášení. Jenže podle manželky obránce Karlssona na ní slovně zaútočila Hoffmanova snoubenka i tváří v tvář.

Celou situaci prý již delší dobu řeší jak samotný klub, tak hráčská asociace NHLPA. Nyní se o ni začala zajímat i policie.

Nastalá situace rozhodně vedení Ottawy nepomáhá při vyjednávání se svým kapitánem o nové smlouvě. O tom, že švédský obránce opustí kádr Senators, se spekuluje už delší dobu. Karlsson vstupuje do poslední sezony svého současného kontraktu a je jasné, že si bude chtít výrazně přilepšit a taktéž mít větší šanci získat Stanley Cup.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz