O Kovalčuka je v NHL zájem. Vyjde ďábelský Lamoriellův plán?

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      30. 5. 2018 11:04     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O Kovalčuka je v NHL zájem. Vyjde ďábelský Lamoriellův plán?  

Fanda NHL

Návrat Ilji Kovalčuka do zámoří se stal opět vděčným tématem pro spekulace. Ty navíc přiživuje jeho agent J.B. Barry, který prozradil, že jsou v jednáními s několika kluby NHL. Informaci přinesl expert stanice TSN Darren Dreger na svém twitterovém účtu.

Hvězdný Rus se stal 15. dubna po svých 35. narozeninách neomezeně volným hráčem a 1. července může podepsat smlouvu s jakýmkoliv týmem slavné soutěže.

Podle dřívějšího zjištění redaktora ruského deníku Sport-Express Igora Eronka se má Kovalčuk upsat na několik let New Yorku Rangers. Bývalý útočník Atlanty a New Jersey by si měl údajně vydělat přibližně šest miliónů dolarů za sezónu (psali jsme ZDE).

Před měsícem zájem Jezdců o Kovalčuka potvrdil i generálním manažer Jeff Gorton. Eronkova zpráva o Kovalčukově plácnutí si s Rangers se však nyní jeví jako unáhlená.

V kuloárech se totiž začíná šuškat o záměru Loua Lamoriella, jenž se stal minulý týden ředitelem pro hokejové operace v organizaci Islanders. Podle známého kanadského insidera Elliotta Friedmana se Ostrované smiřují se ztrátou Johna Tavarese a osnují plán, jehož součástí se má stát právě Kovalčuk.

Ruský bouřlivák pod Lamoriellem v celku Isles? Tohle by byla událost! Tak či tak lze očekávat v NHL zajímavé léto.

Kovalčuk podepsal v roce 2010 s Devils lukrativní patnáctiletou smlouvu s platem sto milionů dolarů, ale už po třech letech doslova šokoval hokejový svět, když se rozhodl své angažmá v New Jersey ukončit a vrátit se do Ruska, kde se obratem dohodl s Petrohradem.

V bohatém ruském mančaftu získal Kovalčuk dvakrát Gagarinův pohár a patřil k nejproduktivnějším hráčům KHL. Zkušený forvard se nedávno radoval ze zlata na olympijských hrách a ke vstupu do Triple Gold Clubu mu chybí už jen zisk Stanleyova poháru.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.