O osobní statistiky se nestarám, chci vyhrát Pohár, říká Holtby

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      6. 10. 2016 10:25    Komentář  

Braden Holtby, jednička Washington Capitals, vyhrál v minulé sezoně 48 zápasů, čímž vyrovnal rekordní zápis Martina Brodeura z ročníku 2006–07. Pro Holtbyho to ale vůbec nic neznamená.

„Jsou to jen statistiky. Možná o tom v budoucnu povyprávím vnoučatům, ale teď to pro mě vůbec nic nemění,“ prohlásil letošní vítěz Vezina Trophy. Ani trofej pro nejlepšího brankáře nemění nic na faktu, že na loňskou sezonu Holtby vzpomíná s hořkostí.

Washington v základní části jasně dominoval celé lize a vytvořil klubový rekord v počtu vítězství (56). S náskokem jedenácti bodů na druhý Dallas si došel pro Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části. Jenže v nejdůležitější fázi roku znovu selhal – s Pittsburghem vypadl v šesti zápasech druhého kola Stanleyova Poháru. Přestože byl před začátkem vyřazovacích bojů pokládán zcela oprávněně za největšího favorita.

„Na konci sezony chci být lepší brankář, než jsem teď. To je můj osobní cíl. Jako tým chceme Stanley Cup. Tyhle dva cíle si dávám každý rok a nic se na nich nezměnilo,“ netají ambice sedmadvacetiletý gólman.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Jediným statistickým cílem Holtbyho je vychytat alespoň 40 výher. „Znamenají play-off,“ vysvětluje.

Trenér Barry Trotz ho doplňuje: „Nemyslím si, že je to tajemství (vyhrát Stanley Cup). Jak navážeme na rok, kdy jsme byli (po základní části) nejlepší? Naším cílem není mít lepší základní část. Náš cíl je lépe zakončit sezonu. Na konci je pouze jeden šťastný tým, a tím chceme být my.“

Braden Holtby plnil na Světovém poháru roli trojky v kanadském mužstvu. Dosud neodchytal ani jediné přípravné utkání, ale podle Trotze nastoupí ve zbývajících dvou. „S ohledem na jeho zkušenosti bude v pohodě,“ je přesvědčený trenér Capitals.

„S Mitchem Kornerem (trenérem brankářů Washingtonu) hodně tvrdě pracoval a až odchytá pár zápasů, bude zpátky. Vzhledem k tomu, co v posledních dvou letech dokázal, si myslím, že si v pohodě najde své místo a všechno zvládne. Mnohem lépe se vyrovnává s brankami. Je o dost lepší. Jeho příprava se po zisku Vezina Trophy trochu změnila stejně jako jeho sebevědomí,“ nebojí se o Holtbyho formu v nové sezoně Trotz.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.