Obránce Dallasu John Klingberg si vysloužil novou sedmiletou smlouvu

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      17. 4. 2015 21:29    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obránce Dallasu John Klingberg si vysloužil novou sedmiletou smlouvu  

Dallas dal jasně najevo, že do budoucna počítá se švédským hokejistou Johnem Klingbergem. Svými výkony ve své nováčkovské sezóně přesvědčil rodák z Lerum vedení klubu, aby si ho ve svých službách udrželo i během následujících sedmi sezón (2015-22).

Finanční podrobnosti nebyly prozatím zveřejněny, ale podle listu Dallas Morning News se jedná o dlouhodobý kontrakt s průměrným ročním platem 4,25 miliónu dolarů. Klingbergeg si v letošním ročníku vydělal 710 tisíc dolarů.

„John je hodně výjimečný hráč. Jeho tvořivost a šikovnost se v této lize jen tak nevidí. Svým věkem a chytrostí perfektně zapadá mezi hráče, kteří tvoří jádro našeho týmu. Jeho vliv na tým byl okamžitý. Očekáváme, že bude stavět na své nováčkovské sezóně a pokračovat ve vývoji směrem mezi nejlepší zadáky v lize,“ mne si ruce generální manažer Jim Nill.

Hvězdy draftovaly rodáka ze švédského Lerumu v roce 2010 v pátém kole ze 131. místa. Na svou šanci v nejprestižnější hokejové soutěži si musel počkat až do 11. listopadu 2014, kdy byl po čtrnácti odehraných zápasech sezóny povolán z farmy v AHL.

Od té doby patřil k základním stavebním kamenům obrany texaského celku. Nejproduktivnější obránce mezi nováčky soutěže odehrál 65 utkání, ve kterých zaznamenal 40 kanadských bodů za 11 branek a 29 asistencí. Na ledě strávil průměrně 21 minut a 50 sekund za zápas. Klingberg byl vyhlášen nejlepším nováčkem ledna v NHL.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.