Očekává Montreal velký návrat?

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      8. 8. 2019 7:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Očekává Montreal velký návrat?  

Andreje Markova to zase táhne k zámořskému hokeji. Zkušený obránce by se rád vrátil do Montrealu, ačkoliv chápe, že cesta zpět má svá úskalí.

„Ano, ale nezáleží to pouze na mně,“ řekl 40letý Rus v rozhovoru pro Stua Cowana z deníku Montreal Gazette. „Snažím se na to připravit, ale uvidíme, co se bude dít.“

Markov, jenž strávil poslední dvě sezóny v Ak Bars Kazaň (KHL), bez okolků přiznal, že preferuje angažmá u Canadiens – klubu, v němž odehrál neuvěřitelných 16 let.

„Však víte, tohle je můj sen. Ale jak už jsem řekl, není to jen na mně. Nespěchám na to. Budu tvrdě trénovat a připravovat se,“ pokračoval rodák z Voskresensku.

Bývalý zástupce kapitána Habs pokoukává po ročním kontraktu: „S největší pravděpodobností se bude jednat o můj poslední rok. Zaměřuju se na roční smlouvu, kterou bych si užil a dal do ní vše.“

Markov také vysvětlil svůj někdejší rozkol s generálním manažerem Canadiens Marcem Bergevinem, po němž se v roce 2017 uchýlil do Ruska.

„Chtěl jsem dvouletou smlouvu…Cokoliv se tehdy stalo, je za námi. Oni mají na věc svůj pohled, já zase jiný,“ dodal mistr světa z roku 2008.

Markov, který dopomohl Kazani k loňskému zisku Gagarinova poháru, se s 990 zápasy řadí v historických statistikách Habs na šesté místo. Stejná pozice mu také patří s 453 asistencemi.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.