Oilers na lovu drsného forvarda, Canadiens touží po Ghostovi

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , , , , ,      12. 6. 2019 19:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oilers na lovu drsného forvarda, Canadiens touží po Ghostovi  

Fanda NHLV letošním ročníku už zbývá odehrát poslední zápas. Finálová série se protáhla na nejdelší možnou porci utkání, ale kromě St. Louis a Bostonu řeší zbylé mančafty podobu svých kádrů pro příští sezonu. Co se týče spekulací, je živo okolo dvou zkušených power forwardů a třeba i okolo Shayna Gostisbehera.

Corey Perry strávil celou svoji dosavadní kariéru v NHL v dresu Anaheimu Ducks. V roce 2007 s nimi slavil Stanley Cup, o čtyři roky později získal Hart Trophy a vyhrál tabulku střelců. Jenže v posledních dvou ročnících jej limitují častá zranění a ve 34 letech začíná být za více než 8,5 milionů dolarů ročně příliš nákladným luxusem pro kalifornský tým. Pokud se nepovede vedení na střelce-veterána sehnat kupce, nejspíše přijde na řadu vykoupení z dosavadního kontraktu, který mu má platit ještě dva roky (psali jsme ZDE).

V případě vykoupení ze smlouvy by mohl Perry zakotvit v Kanadě, konkrétně v Edmontonu. Ten by jej rád viděl v pozici mentora pro Connora McDavida. Perry by měl mladé hvězdě pomoci především v otázkách kapitánství.


Trejd mezi Flyers a Canadiens?

Edmonton shání nového zkušeného řízného útočníka. A to i z důvodu, že už dále nestojí o služby Milana Lucice. Tomu čím dál více klesá produktivita a Olejáři už s ním dále nepočítají. Podle Darrena Dregera z TSN ale není o nápadníky nouze. Vážného zájemce údajně našli ve Vancouveru, který jako protihodnotu nabízí zkušeného Švéda Louie Erikssona. Ten by tak obnovil spolupráci s Davem Tippettem, pod kterým odehrál tři sezony v Dallasu.

Poslední ze spekulací je zájem Montrealu Canadiens o zadáka Philadelphie Flyers Shayna Gostisbehera. Podle reportéra The Fourth Period Anthonyho Di Marca nabízí Habs za šestadvacetiletého obránce Andrewa Shawa a Paula Byrona. Gostisbehere letos zaznamenal na své poměry podprůměrná čísla, Shaw si naopak připsal svá nová maxima v počtu branek (19) a bodů (47). Byron nasbíral v 56 utkáních 31 bodů .

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz