Oilers se zbavili Jeřábka. Vytrejdovali ho do St. Louis

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      1. 10. 2018 17:59     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oilers se zbavili Jeřábka. Vytrejdovali ho do St. Louis  

Fanshop týmu

Zamotaná situace ohledně Jakuba Jeřábka se vyjasnila. Poté, co se český obránce nedostal do základní sestavy Oilers, jej Edmonton poslal do St. Louis výměnou za volbu v šestém kole draftu 2020.

Pokud se Jeřábek objeví v nadcházející sezóně v 50 a více kláních základní části, bude si moci albertský klub vybírat už v kole pátém.

Sedmadvacetiletý odchovanec Plzně se v únoru přesunul z Montrealu do Washingtonu, kde odehrál i dva zápasy play-off. Za Capitals, kteří získali svůj historicky první Stanley Cup, ale nenaskočil do dostatečného počtu utkání a jeho jméno tak na poháru chybí.

Po skončením smlouvy se stal nechráněným volným hráčem.

Olejáři sáhli po Jeřábkovi v létě a podepsali s ním roční jednocestný kontrakt s cílem najít náhradu za zraněného slovenského zadáka Andreje Sekeru, který si během přípravy natrhl Achillovu šlachu (čtěte ZDE).

V rámci preseason odehrál Jeřábek pět duelů, v nichž nebodoval. A vedení mančaftu s ním očividně nebylo spokojeno. Podle Daniela Nugent-Bowmana z portálu The Athletic označil generální manažer Edmontonu Peter Chiarelli Jeřábkovy výkony za „průměrné“.

Ve hře byl i návrat do Evropy. Jeřábkův agent Michal Sivek však uvedl, že pro hokejistu bylo prioritou setrvání v NHL.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.