Oilers získali v trejdu s Chicagem McDavidova kata

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      31. 12. 2018 4:14     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oilers získali v trejdu s Chicagem McDavidova kata  

Fanda NHL

Edmonton a Chicago se dohodli na výměně. Blackhawks získali forvarda Drakea Caggiulu a obránce Jasona Garrisona výměnou za zadáky Brandona Manninga a Robina Norella.

Zpráva byla zveřejněna jen pár hodin poté, co byl oznámen trejd mezi Edmontonem a Floridou. Jeho podrobnosti čtěte ZDE.

Čtyřiadvacetiletý Caggiula, který má s 11 body po 29 utkáních našlápnuto k životní sezóně, letos zažil i krátkou periodu v prvním útoku s Connorem McDavidem a Leonem Draisatlem.

Ústředním hráčem trejdu je však Manning, který byl ještě nedávno považován za úhlavního nepřítele Olejářů. Osmadvacetiletý Kanaďan, který se připojil k Blackhawks v červenci po šesti letech strávených ve Philadelphii, je dobře znám za svůj tři roky starý hit na McDavida.

Hvězdný útočník vynechal vinou tvrdého úderu ve svém nováčkovském ročníku tři měsíce.

V roce 2016, kdy se oba hokejisté poprvé od incidentu střetli, označil McDavid zákrok za „nechutný“ a obvinil Manninga ze snahy úmyslně jej zranit. Zůstává tedy otázkou, jak spolu budou hráči vycházet v jednom mančaftu.

V dresu Jestřábů Manning odbruslil 27 zápasů s bilancí tří bodů.

Dalšími tvářemi dohody je čtyřiatřicetiletý Garrison, jenž letos naskočil do 17 duelů se ziskem jednoho bodu, a třiadvacetiletý Norell, který působí ve Švédsku a na svou premiéru v NHL od draftu 2013 stále čeká.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.