Olympiáda i bez hráčů KHL? Prezident ruské soutěže tuto variantu připouští

Přidal  Josef Michl   do  , , , ,      5. 11. 2017 9:48    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Olympiáda i bez hráčů KHL? Prezident ruské soutěže tuto variantu připouští  

Jeden z hlavních favoritů může chybět na nadcházejících olympijských hrách v Jižní Koreji.

Řeč je o ruském národním týmu, nad jehož účastí se nyní vznáší velký otazník.

Mezinárodní antidopingová porota i členové Olympijského výboru doufají, že všichni ruští sportovci dostanou zákaz na ZOH 2018 startovat. Výbor totiž v tuto chvíly zkoumá případy ruských sportovců z olympiády 2014 v Soči, kteří prokazatelně  brali doping pod záštitou ruské federace. Strach se plíží také v mezinárodním hokeji, protože pokud distanc Rusů přijde, bude to mít obrovské následky i pro hokejový turnaj.

„Zareagujeme odpovídajícím způsobem,“ varoval prezident KHL Dmitrij Černyšenko, který zvažuje možnost, že KHL nebude přerušovat svůj program a hráče do národních týmů nepustí, tak jako učinila NHL.

Pokud se turnaje neúčastní hráči KHL, nebude to mít dopad pouze na ruský tým, ale i na týmy Kanady, USA, Česka a dalších, kteří při neúčasti NHL budou nejvíce spoléhat právě na hráče z ruské nejvyšší soutěže.

Nicméně šéf IIHF René Fasel se nechal slyšet, že stažení hráčů KHL z OH nepřipadá v úvahu a to díky pravidlům IIHF, se kterými ruská soutěž souhlasila.

Štítky

Autor