O’Reilly vyhlášen nejužitečnějším hráčem play-off

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      13. 6. 2019 6:24     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O’Reilly vyhlášen nejužitečnějším hráčem play-off  

Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off získal útočník St. Louis Ryan O’Reilly.

Jeho jméno bylo oznámeno bezprostředně po konci sedmého zápasu finálové série proti Bostonu, který Blues ovládli v poměru 4:1.

28letý Kanaďan zakončil postseason s osmi góly a 15 asistencemi. Vytvořil tak nový klubový rekord Blues pro bodový součet ve vyřazovací části a stal se vůbec prvním hráčem soutěže od ročníku 1985, kdy Wayne Gretzky rovněž dokázal skórovat ve čtyřech navazujících kláních finále Stanley Cupu.

Během pozápasové tiskovky O’Reilly prozradil, že hrál během play-off s nalomeným žebrem.

33. muž draftu 2009 byl do St. Louis vytrejdován minulé léto z Buffala a v novém působišti si v základní části stanovil se 77 body své kariérní maximum.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.