Ottawa má nového kouče

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      23. 5. 2019 18:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ottawa má nového kouče  

Fanshop týmu

Ottawa oznámila jméno nového hlavního trenéra. Šéfem lavičky Senators se stal někdejší asistent v Torontu D.J. Smith.

42letý Kanaďan kývl na tříletý kontrakt, který jej posunul na místo za prozatímního kouče Marca Crawforda.

„D.J. Smith umí vyhrávat,“ uvedl v oficiálním klubovém prohlášení generální manažer Sens Pierre Dorion. „Věříme, že je tím nejlepším a nasměruje Ottawu k rozvoji a úspěchu.“

„Jeho nadšený přístup spojený se schopností učit hru, je přesně to, co v tuto chvíli hledáme,“ dodal muž zodpovědný za chod klubu.

Senators skončili v posledních dvou sezónách NHL poslední a předposlední a Smith má za úkol vytáhnout z mladého jádra mužstva v přestavbě maximum.

Rodák z Windsoru působil jako velitel střídačky pouze v juniorské OHL, kde v roce 2015 dovedl Oshawu Generals k celkovému vítězství a zisku Memorial Cupu. Rok předtím získal za práci v téže soutěži Matt Leyden Trophy pro kouče roku.

Maple Leafs jej najali v roce 2015, aby doplnil trenérský štáb Mikea Babcocka.

Mezi neúspěšné kandidáty na aktuální Smithovo místo se zařadili například Patrick Roy, Troy Mann či Rick Bowness.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.