Ottawa nevzdává boj o první místo. Chystá megavýměnu

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      29. 6. 2020 6:09     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ottawa nevzdává boj o první místo. Chystá megavýměnu  

Fanshop týmuOttawa Senators jsou rozmrzelí, že nezískali v letošním draftu volbu číslo jedna.

Pro Senátory zbyly „pouze“ volby číslo tři a pět. Od druhého místa je pořadí jasné. Tým, který získá pravděpodobnou jedničku Alexe LaFreniera, je zatím nejistý (čtěte ZDE). V zákulisí se však ozývají hlasy, že Senátoři ještě zkusí pořadím zahýbat.

Sens jsou díky svým dvěma volbám ze třetího a pátého místa ve velmi dobré pozici. Podle různých zdrojů však majitel ottawského klubu Eugene Melnyk není s touto situací spokojený a tlačí na své podřízené, ať s tím ještě něco udělají.

„Byli bychom hlupáci, kdybychom nezkusili podat nabídku za první volbu, když můžeme volit dvakrát v první pětce. Nejspíše budeme k tomu přidat ještě jeden dílek, s tím jsme smíření. Teď už jen čekáme, kdo první volbu získá, abychom se mu mohli ozvat,“ měl prohlásit jeden ze zdrojů blízkých vedení týmu z hlavního města.

Generální manažer Sens Pierre Dorrion odmítl podobné spekulace komentovat. Získá Ottawa svoji vysněnou hvězdu z prvního místa letošního draftu?

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz