Panarin se upsal Newyorčanům

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      1. 7. 2019 20:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Panarin se upsal Newyorčanům  

Útočník Artěmij Panarin přece jenom zakotvil v New Yorku.

27letý Rus se dohodl s Rangers na sedmileté smlouvě v celkové hodnotě 81,5 mil. dolarů.

Blue Jackets mu přitom na poslední chvíli nabídli osmiletý kontrakt na 96 miliónů (čtěte ZDE). Velké Jablko však dostalo před stávajícím celkem přednost. Panarinovi expirovala dvouletá smlouva, kterou podepsal ještě s Chicagem.

Rodák z čeljabinské oblasti naskočil ve své druhé sezóně v Columbuse do 79 duelů, v nichž si s 59 asistencemi a 87 body stanovil svá osobní maxima.

Nyní přichází sladká odměna v podobě zdvojnásobení stávající roční mzdy.

Před příchodem do NHL zářil Panarin v KHL, kde v roce 2015 slavil Gagarinův pohár. Na kontě má i jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile z mistrovství světa.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.