Select Page

Pastrňák by měl zůstat v Bostonu, podepíše dlouhodobý kontrakt?

Pastrňák by měl zůstat v Bostonu, podepíše dlouhodobý kontrakt?

David Pastrňák by měl i v příštích letech zůstat v Bostonu. Generální manažer Bruins Don Sweeney věří, že se s českým útočníkem brzy dohodne na prodloužení spolupráce. Sweeney připustil, že udržení rodáka z Havířova je pro klub jednou z hlavních priorit.

„Věci se ubírají správným směrem,“ uvedl Sweeney na adresu jednadvacetiletého forvarda, jemuž právě končí tříletá nováčkovská smlouva a 1. července se může stát chráněným volným hráčem.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Předpokládáme, že uzavřeme dohodu a že zůstane hráčem Bruins dlouhou dobu,“ potvrdil padesátiletý rodák ze St. Stephen (kanadská provincie Nové Skotsko), že jednání o nové smlouvě dosud probíhala v konstruktivním duchu.

Pastrňáka si Medvědi vybrali v prvním kole draftu NHL 2014 jako celkově 25. hráče. Bývalý hokejista švédského Södertälje se postupně vypracoval na jednu z klíčových opor ofenzivy bostonského mužstva.

Talentovaný mladík má za sebou sezónu, ve které se stal nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. V základní části soutěže odehrál 75 utkání, nasbíral v nich 70 bodů a vstřelil 34 branek. V obou statistikách si z jeho spoluhráčů vedl lépe pouze Brad Marchand, který v 80 zápasech zaznamenal 85 bodů a 39 branek.

Tříletý nováčkovský kontrakt garantoval Pastrňákovi průměrný roční výdělek 925 tisíc dolarů. Při vyjednávání o nové smlouvě si může říct o hodně tučný přídavek. Pastrňák svými výkony rozhodně zaujal a teď je řada na jeho zástupcích, aby se domluvili s generálním manažerem Sweeneym na kontraktu, jež bude férový pro obě strany. Nechme se překvapit, jak vše dopadne.

Foto: Icon Sportswire

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 1:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter