Pastrňák rozstřílel Toronto! Ve svém galapředstavení překonal i Gretzkyho

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      15. 4. 2018 9:23     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastrňák rozstřílel Toronto! Ve svém galapředstavení překonal i Gretzkyho  

Bostonský útočník David Pastrňák se ve druhém zápase série proti Torontu doslova utrhl z řetězu. Havířovský rodák vsítil hattrick, přidal tři asistence a dovedl Bruins k výhře 7:3. Tým z Massachusetts se v úvodním kole play-off ujal vedení už 2:0.

Pastrňák se stal nejmladším hráčem v historii NHL, který zaznamenal v utkání play-off šest bodů. Jednadvacetiletý křídelník překonal 35 letý starý rekord Wayna Gretzkyho, jenž podobný kousek předvedl až po svých 22. narozeninách.

Pro jednoho z nejlepších Čechů v této sezóně se zároveň jednalo o druhý hattrick v kariéře NHL. První vstřelil 13. března v duelu s Carolinou.

Se čtyřmi zásahy a pěti přihrávkami navíc Pastrňák vede kanadské bodování play-off.

A na závěr ještě jeden důkaz o výjimečnosti Pastrňáková představení. Více než šest bodů v jednom klání vyřazovacích bojů dokázali v celé historii slavné soutěže posbírat jen zmíněný Gretzky, Mario Lemieux a Patrick Sundström.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.