Pastrňák s Marchandem předvedli něco, co nebylo k vidění 45 let!

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      5. 1. 2020 18:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastrňák s Marchandem předvedli něco, co nebylo k vidění 45 let!  

Fanshop týmuElitní útočná formace Bruins ve složení Marchand – Bergeron – Pastrňák sbírá jeden bod za druhým. V současnosti v NHL asi nenaleznete kompaktněji hrající formaci. Díky nočnímu utkání s Edmontonem se navíc Pastrňákovi s Marchandem povedl kousek, jaký v Bostonu neviděli od dob legendárního Bobbyho Orra!

Fandíš Pastovi? Tohle musíš mít!

Boston Bruins jsou na této dvojici letos skutečně závislí. Začátkem prosince měli tito dva na svědomí více než 40 % vstřelených branek svého mužstva. Není proto divu, že oba dosáhli na hranici 60 bodů v sezoně ještě před odehráním 45 zápasů. Pastrňák má v tuto chvíli ve statistikách zapsáno 61 bodů (31+30) ve 43 zápasech, ve stejné porci utkání se Marchand prosadil šedesátkrát (20+40).

Je to posedmé v bohaté historii Bostonu Bruins, co se stalo, aby dvojice jejich hráčů dosáhla hranice 60 bodů před odehráním 45 utkání základní části. Naposledy to bylo k vidění v sezoně 1974-1975. Zmíněnými borci byly legendy ledového sportu Bobby Orr a střelec Phil Esposito.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz