Pensylvánské derby rozhodl třístou brankou v NHL Malkin

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , , ,      30. 10. 2016 10:49    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pensylvánské derby rozhodl třístou brankou v NHL Malkin  

První pensylvánské derby v sezoně 2016–17 se lépe povedlo Pittsburghu. Domácí Philadelphii nepomohly ani dvě branky Jakuba Voráčka. O vítězství Tučňáků 5:4 rozhodl Jevgenij Malkin svým třístým gólem v NHL. Tučňáci poprvé v novém ročníku vyhráli na ledě soupeře, v předchozích dvou venkovních soubojích podlehli Montrealu (0:4) a Nashvillu (1:5).

„Cítím se dobře, je to hezké číslo. Philly je velký rival a je hodně důležité, že jsme dneska vyhráli. Je velmi důležité, že má třístá branka pomohla ke dvěma bodům,“ prohlásil Malkin, první hvězda zápasu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Philadelphia i Pittsburgh nabídly divákům střelecké hody, skóre se neustále měnilo. Gólový účet zápasu otevřel Jakub Voráček svou čtvrtou brankou v sezoně. Na 2:0 zvyšoval Wayne Simmonds, ale Penguins ještě v první části během 55 vteřin díky dvěma brankám Sidneyho Crosbyho a jedné trefě Matta Cullena výsledek obrátili. To bylo moc na brankáře Stevea Masona, kterého nahradil Michal Neuvirth.

„Čekali jsme, že na nás vlítnou, hodně o tom před zápasem mluvili, chtěli mít lepší začátek a hlavně lépe forčekovat. Věděli jsme, že začnou tvrdě. Bohužel nám úvod nevyšel, ale rychle jsme se vrátili zpátky,“ popisuje první třetinu kapitán Crosby.

Obrat Pittsburghu během 55 vteřin

V polovině zápasu zvýšil na rozdíl dvou branek Malkin, ale Claude Giroux a Voráček (z trestného střílení) srovnali (český útočník byl zvolen druhou hvězdou utkání, jeho trefy si můžete prohlédnout ZDE). Ani dvě asistence obránce Radka Gudase Letcům nepomohly. V 49. minutě rozhodl o osudu pensylvánského derby ruský útočník.

Malkinova branka na 4:2

Třístá a zároveň vítězná branka Jevgenije Malkina

„Tohle je jedno z utkání, ve kterých chcete nastoupit. Ta intenzita a emoce jsou mezi týmy dost vysoké. Je to vždycky mnohem lepší, když tady vyhrajete. Jejich fanoušci to hodně prožívají, což je pro obě mužstva ještě lepší,“ tvrdí Crosby, třetí hvězda utkání.

„S výsledkem jsme spokojeni. Pořád si myslím, že nejsme tam, kde chceme být,“ říká kriticky Mike Sullivan, trenér Pens. „Po ohlédnutí za našimi dosavadními výkony si uvědomujeme, že se musíme zlepšit.“

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.