Pět největších borců NHL, kteří jsou stále bez práce

Přidal  Daniel Reichel   do       5. 7. 2019 10:23     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pět největších borců NHL, kteří jsou stále bez práce  

1.červenec přinesl vlnu podpisů, které zahýbaly poměry v NHL. Mnoho zkušených hráčů je však stále volných.

Zde je pětice hvězd, jež zatím nikde nezaktovily.Jake Gardiner, obránce (poslední tým: Toronto)

Věk: 28
2018-19 platový cap hit: $4.05 mil.

Cap hit 4,05 mil jej vyhnal z Toronta, přestože byl na prodloužení spolupráce oboustranný zájem. Jako nejčastější nová destinace je zmiňován Montreal. Spekuluje se však také o Floridě, Chicagu, LA, Detroitu nebo Minnesotě.

Ryan Dzingel, útočník (poslední tým: Columbus)

Věk: 27
2018-19 platový cap hit: $1.8 mil.

Dzingel zvyšoval svou produktivitu každý rok od svého vstupu do ligy v sezóně 2015/16 a dva poslední ročníky vždy překonal 20gólovou a 40bodovou hranici. Přesto je stále bez práce.

Za TOP adepta o jeho služby je považován Edmonton následován Coloradem, Buffalem a Ottawou.

Micheal Ferland, útočník (poslední tým: Carolina)

Věk: 27
2018-19 platový cap hit: $1.75 mil.

Ani dva ročníky za sebou s více než 40bodovým ziskem mu zatím nezajistily nový job. Největší zájem mají údajně Blues. Spekuluje se také o Calgary, Coloradu a New Jersey.

Kdo uloví tohoto talentovaného power forvarda?

Marcus Johansson, útočník (poslední tým: Boston)

Věk: 28
2018-19 platový cap hit: $4.58 mil.

Návrat do Bostonu, který si jej de facto jen vypůjčil na play-off, je mimo hru. Generální manažer Bruins Don Sweeney má kupu práce s jinými jmény.

Johansson zažil nejlepší časy jako člen Capitals, nyní by ale mohl zakotvit v Coloradu. V zámoří se také mluví o New Jersey, Edmontonu, St. Louis či Buffalu.

Joe Thornton, útočník (poslední tým: San Jose)

Věk: 40
2018-19 platový cap hit: $5 mil.

Generální manažer Sharks Doug Wilson už musel nechat jít Joonase Donskoie a kapitána Joea Pavelského. Přednost dostali chránění volní hráči Timo Meier a Kevin Labanc, přičemž s druhým jmenovaným se stále jedná.

Co bude s veteránem? Nechme se překvapit.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.