Pietrangelo má ambiciózního nápadníka

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      23. 9. 2020 9:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pietrangelo má ambiciózního nápadníka  

Fanshop týmuKapitán dosavadních držitelů Stanley Cupu Alex Pietrangelo přerušil jednání o novém kontraktu se St. Louis Blues a s největší pravděpodobností jako volný hráč svůj dosavadní jediný klub v NHL opustí. Kam zamíří?

Třicetiletý kapitán, který poslední čtyři sezony vedl Bluesmany jako kapitán, máš nejspíše našlápnuto na volný trh. Ač s ním vedení klubu jednalo po celou sezonu, k dohodě nedošlo. Pietrangelo nejdříve o stěhování na jinou adresu nechtěl ani slyšet, nyní je však podle zákulisních informací této možnosti nakloněn.

O zkušeného obránce s vítěznou mentalitou se intenzivně zajímají Zlatí rytíři z Vegas. Ti jsou však podle kanadského novináře Andyho Stricklanda až druhými v pořadí.

Pietrangelo, který vyrůstal v oblasti Ontaria, odmala fandil Torontu Maple Leafs a velmi rád by oblékal jejich dres. Leafs ale mají maximálně našponované platové náklady a je jasné, že někdo z útoku bude muset pryč. I tak se bude muset GM Leafs Kyle Dubas pořádně otáčet, aby získal prostředky na takovou posilu své modré čáry (kterou mimochodem Javorové listy potřebují jako sůl).

V posledních dnech to v kanadském klubu vře, vedení se snaží udat trojici útočníků William Nylander, Andreas Johnsson a Alexander Kerfoot. Toto trio by jim mělo ušetřit okolo osmi milionů dolarů, které by rádi nabídli současnému kapitánovi Blues. Johnsson se údajně zamlouvá Oilers, Kerfoot by měl putovat do Detroitu a Nylander – podle posledních zpráv – na Floridu.

Podaří se Torontu vše poskládat tak, aby Pietrangela uvítali ve svých barvách?

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz