Pittsburgh vytrejdoval Brassarda na Floridu, obětoval také tři draftové volby

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      1. 2. 2019 19:57     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pittsburgh vytrejdoval Brassarda na Floridu, obětoval také tři draftové volby  

V NHL se hnuly ledy.

Pittsburgh vyměnil v pátek útočníky Dericka Brassarda a Rileyho Sheahana na Floridu, ze které získal forvardy Nicka Bjugstada a Jareda McCanna.

K tomu Penguins posílají k Panthers volbu ve druhém a dvě volby ve čtvrtém kole draftu 2019.

Jednatřicetiletý Brassard i sedmadvacetiletý Sheahan se mohou stát v červenci nechráněnými volnými hráči. Prvně jmenovaný zaznamenal v této sezóně 15 bodů, druhý o šest méně.

Zatímco Sheahan nikdy ofenzivními schopnostmi nevyčníval, Brassard během své dvanáctileté kariéry dokázal sbírat v průměru 40 – 50 bodů.

Jejich roli mají v Pittsburghu převzít nové akvizice. Šestadvacetiletý Bjugstad loni vsítil 19 branek a zapsal 49 bodů. V aktuálním ročníku má na svém kontě pět gólů a sedm asistencí. O čtyři roky mladší McCann se pak může pochlubit osmi přesnými zásahy a deseti gólovými přihrávkami.

Bjugstad má smlouvu platnou do roku 2021, McCannovi končí o rok dříve.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.