Pohroma Tampy Bay pokračuje, pět zraněných hráčů chybí

Přidal  Robert Rampa   do  , ,      30. 12. 2016 0:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohroma Tampy Bay pokračuje, pět zraněných hráčů chybí  

Už to vypadalo, že to nejhorší mají Lightning za sebou. Do zápasu s Montrealem Tampa Bay konečně nastoupila s uzdravenými Nikitou Kučerovem a Ondřejem Palátem. Pak ale přišly špatné zprávy.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Nováček Brayden Point se zraněním v dolní části těla vynechá minimálně měsíc. Cedric Paquette a Vladislav Namestnikov zase skončili u doktora po tvrdých hitech obránce Shea Webera. Několik dní budou mimo.

Brayden Point byl jedním z pouhých šesti Blesků, kteří odehráli všech 36 zápasů. Od začátku roku je Point příjemným překvapením sestavy floridského týmu. Se třemi góly a dvanácti asistencemi drží deváté místo klubových statistik, na ledě navíc tráví skoro 16 minut za zápas!

„Krásně to zapadá do toho, co se nám letos děje,“ říká trenér Jon Cooper. „Když to vypadá, že už budeme relativně zdraví, vrátíme se o dva kroky zpátky. Po zranění Stamkose jsme přesunuli Pointera na střed, začalo si vše sedat. Byl naším nejlepším hráčem posledních osm deset zápasů.“

Tampa ztráty svých nejlepších hráčů nezvládá nejlépe. I kvůli chybějícímu Stevenu Stamkosovi spadla na deváté místo konference. Navíc po operaci chybí Ryan Callahan, léčí se gólmanská jednička Ben Bishop.

Blesky tak v návaznosti na zranění povolali do prvního týmu Erika Condru a Yanniho Gourdeho, který by tak nastoupil do svého třetího zápasu v NHL. První dva si odbyl loni. „Kluci ze Syracuse nám pomáhají celý rok,“ přiznává Cooper.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1995, student žurnalistiky. V hokeji obdivuji fyzický kontakt, odvahu vložit své zdraví ve prospěch týmu. Trochu i té kontroverze a provokace. I proto mě od začátku okouzlila hra Boston Bruins. Hráči jako Campbell (jeho odehrané oslabení se zlomenou nohou), Lucic, Marchand jsou jen špičkami v seznamu. K živému zápasu NHL jsem se dostal jednou v Praze, kde se utkaly tehdejší Phoenix a právě Boston.