Pokračovat v sezóně NHL odmítl první hráč

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      11. 7. 2020 11:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pokračovat v sezóně NHL odmítl první hráč  

Calgary se bude muset ve zbytku ročníku obejít bez obránce Travise Hamonica.

29letý Kanaďan se rozhodl využít možnost nepokračovat na základě dohody mezi NHL a NHLPA. Obě organizace se dohodly na restartu soutěže 1. srpna, hokejistům ale dali možnost odmítnutí, aniž by jim byla udělena sankce.

Hamonic svůj krok odůvodnil obavami o zdraví své dcery, kterou museli loni jako osmiměsíční hospitalizovat pro respirační potíže.

„Travis mě informoval, že využije možnosti nepokračovat. Vysvětlil mi, že to nebylo jednoduché, ale bojí se o rodinu. Chápeme ho a jeho rozhodnutí respektujeme,“ uvedl k záležitosti generální manažer Flames Brad Treliving.

Hamonic je prvním hráčem, který této příležitosti využil. Hokejisté mají možnost odepřít svou účast až do pondělí 13. července.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.