Pokud Seattle přistoupí k rodině NHL, rozšiřovací draft proběhne stejně jako v případě Vegas

Přidal  Josef Michl   do  ,      1. 3. 2018 21:32    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pokud Seattle přistoupí k rodině NHL, rozšiřovací draft proběhne stejně jako v případě Vegas  

Pokud se Seattle stane domovem 32. týmu v NHL, jeho rozšiřovací draft bude mít stejné parametry jako v případě Vegas Golden Knights.

Pro připomenutí: každý tým si mohl chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře, nebo zvolit druhou variantu, při které mohl chránit osm hráčů do pole a jednoho gólmana. Vegas si následně od každého mužstva vybrali po jednom hráči.

Hokejisté, kteří měli ve své smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, byli automaticky chráněni, pokud se tohoto dodatku svého kontraktu nevzdali.

Všichni hráči, jimž běžel první nebo druhý rok profesionální smlouvy, nebyli počítáni do zmíněných limitů a byli z výběru vyloučeni.

Skupina majitelů klubu v Seattlu již podala žádost o vstup do NHL a složila poplatek ve výši 10 mil. USD. Dne 1. března byl spuštěn prodej vstupenek na zápasy nového člena National Hockey League a během první hodiny se prodalo 25 000 předběžných permanentek.

Štítky

Autor