Potvrzeno! Brady Tkachuk zabojuje o NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      14. 8. 2018 7:25     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potvrzeno! Brady Tkachuk zabojuje o NHL  

Fanda NHL

Brady Tkachuk v pondělí definitivně ukončil svou univerzitní kariéru, když podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Ottawou. Ta si jej na letošním draftu vybrala z celkového čtvrtého místa.

Osmnáctiletý útočník dal na rady svého otce Keitha, známého forvarda, a upřednostnil NHL před vysokoškolskými souboji.

„Myslím, že nejlepší pro mě bude Ottawa a NHL,“ řekl Brady pro rozhlasovou stanici TSN 1200. „Je to můj sen. Věřím, že jsem fyzicky i mentálně připravený na tu dřinu. Vedení týmu nakonec rozhodne, co je pro mě nejlepší. Já se však pokusím zůstat celý rok v Ottawě.“

Z TÁBORA SENS: Pan Neznámý si v Ottawě vysloužil minimální mzdu

Fanshop týmu

Pokud Tkachuk neuspěje na tréninkovém kempu, může zakotvit v AHL nebo juniorské OHL, kde na něj vlastní práva London Knights. NCAA je mu ale již zapovězena.

Rodák z Arizony strávil minulý ročník na Bostonské univerzitě, kde ve 40 zápasech nasbíral 31 bodů (8+23). Zahrál si také na juniorském mistrovství světa, na němž dopomohl Američanům třemi góly a šesti asistencemi k bronzovým medailím.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.