Potvrzeno. McLellan přebírá Kings

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      17. 4. 2019 17:40    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potvrzeno. McLellan přebírá Kings  

Fanshop týmuPo konci v Edmontonu v uplynulém ročníku nezůstal Todd McLellan dlouho bez práce. Někdejší kouč Edmontonu a San Jose se dohodl na spolupráci s Los Angeles Kings.

Poté, co se dvakrát během posledních tří let nedostali do play-off, se vedení Kings rozloučilo s Williem Desjardinsem. McLellan se stal už třetím koučem Králů od sezony 2016-2017, kdy dostal vyhazov Darryl Sutter.

Současný trenér Kings začínal v NHL v roce 2005 na pozici asistenta v Detroitu. Podílel se tak jako člen trenérského štábu Micka Babcocka na vítězství ve Stanley Cupu v roce 2008. Hned v následujícím ročníku dostal poprvé příležitost jako hlavní kouč Sharks, u nich vydržel sedm ročníků. Poté zakotvil na necelé čtyři roky v Edmontonu.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz