Predators podepsali smlouvu s českým gólmanem

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      26. 4. 2018 17:47    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Predators podepsali smlouvu s českým gólmanem  

Generální manažer Nashvillu David Poile ve čtvrtek ohlásil, že klub podepsal dvouletý vstupní kontrakt s českým gólmanem Miroslavem Svobodou.

Třiadvacetiletý vsetínský odchovanec dopomohl Plzni v sezóně 2017/18 k zisku rekordního počtu 107 bodů v základní části a byl jednou z výrazných opor týmu. Ve svém prvním plnohodnotném ročníku v nejvyšší české soutěži zaznamenal Svoboda průměr 2.10 inkasovaných gólů na zápas a 92.6procentní úspěšnost zákroků.

190 cm vysoký brankář, který se před třemi lety účastnil mistrovství světa juniorů, byl v roce 2015 draftován Edmontonem z celkového 208. místa. V Česku chytal také za Třinec, Havířov či Šumperk.

Titulní foto: Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.