Příběh jedinečného, Milan Lucic potáhne Oilers k úspěchu – závěrečný díl

Přidal  Robert Rampa   do  , , ,      25. 10. 2016 8:25    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příběh jedinečného, Milan Lucic potáhne Oilers k úspěchu – závěrečný díl  

Milan Lucic má pozitivní povahu. Do týmu Oilers se zařadil velice rychle. Na ledě je jako ničivá koule, nenechá stát v cestě nikoho. Neměli byste se nechat zmást jeho úsměvem. Je tvrdý a hráči v lize to ví. „Hrál jsem proti němu hodně, hlavně v play off za Washington, je to monstrum,“ říká nový spoluhráč Matt Hendricks.

„Je to jeden z nejtvrdších chlapů v lize, je dobré mít ho ve svém týmu,“ souhlasí obránce Adam Larsson. Z první ruky může mluvit další obránce Darnell Nurse. Jako soupeře do své první bitky v NHL si vybral právě Lucice. To bylo loni na konci prosince. „Když se s někým perete, na nic nemyslíte. Už vůbec ne s ním. Prostě do toho jdete. Moje první bitka a zrovna zkouška ohněm,“ říká Darnell.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Už při vstupu do NHL byl Lucic odhodlaný bránit se pěstmi. „Měl jsem takové ty motýlky v břiše, když jsem vstupoval do ligy a začal se prát. Ale je dobře mít strach. Věděl jsem, že na začátku sezóny musím hrát takhle tvrdě,“ hodnotí bitky Milan Lucic.

Neoficiálně si Lucic připsal 45 bitek v dvou sezonách WHL a 13 jako nováček NHL. „Pokud se zeptáte Chiarelliho nebo Juliena, jsem si jistý, že vám řeknou, že si mě nechali po celou sezónu v týmu jen z toho důvodu. Pak se mnou mohli pracovat na dalších věcech jako bránění a další. Myslím, že prvních 30 zápasů jsem odehrál jen nějakých 7 minut za zápas. Jak čas šel a oni se mnou pracovali, dostal jsem se do první lajny k Marcu Savardovi,“ rozmluvil se o první sezóně řízný útočník.

„Myslím, že mu spoustu tvrdých chlapů závidí. Dokáže se poprat s kýmkoliv a ještě k tomu dá 30 branek. Každý silný chlap sní o tom být jako on. Proto je tak horké zboží. Musíte dát spoustu peněz, protože odvádí speciální práci. Ne každý ji zvládne,“ říká LouieDeBrusk, analytik společnosti Sportsnet.

DeBrusk studuje hru Lucice od té doby, co přestoupil do Oilers. „Myslím, že rozumí své roli. Už vyhrál Stanley Cup. Hra se změnila, ale i tak může být svou tvrdou hrou užitečný,“ dodává.

Lucicova reputace jej předchází. V angličtině by se dalo krásně použít spojení „nastyplayer“. „Je to chlap, který se v žádném zápase nevzdá. Maká tvrdě, bojuje v rozích, hraje neústupně. A vydrží to celý zápas,“ chválí ho spoluhráč Nurse.

„Myslím, že lidi podceňují jeho hru s hokejkou. Je v ní vážně dobrý, silný během napadání. Je to tvrďák, trestá hity. Ale já jsem vždycky ohromen jeho hrou holí a maličkostmi, které s ní dokáže. Zvládne puk poslat na milimetr přesně. Vypadá to lehce, ale to rozhodně není. A on v tom exceluje i pod tlakem. Pokryje si puk tělem a pak ohromí,“ nešetří chválou DeBrusk.

Během úvodního zápasu schytal McDavid hit od Deryka Engellanda. Lucic neváhal, shodil rukavice a svého spoluhráče pomstil. Byl odměněn potleskem ve stoje. „Protihráči to na Connora budou zkoušet. Proti Calgary ukázal, proč je tak dobrý. A my musíme být všichni tvrdí,“ vysvětluje Lucic.


Bude vás zajímat:


A DeBrusk už v týmu Edmontonu vidí velkou změnu myšlení. „McDavid teď hraje o něco výš. Vidím ho více agresivního v napadání, používá více svou hůl – na vhazování, po pískání. Nebude utíkat od skrumáží, bude více statečný. Sice nechcete vidět McDavida v hromadné rvačce, ale jeho to dělá opravdu hrdinským,“ rozplývá se DeBrusk.

S Lucicovou reputací však také přichází cena, kterou musí hráč zaplatit. „Vidím, jak proti mně ostatní hrají. Nebo co říkají. Ale to nezmění moje nastavení, mou hru. Musím hrát dál to svoje. A je to těžší a těžší. Nakonec je celkem jedno, co ostatní říkají. Já budu vždycky první na puku, budu souboje dohrávat,“ říká Lucic.

Pro Oilers jsou tyto vlastnosti cenné jako zlato. Přináší vůdcovství, ostatní jej následují. Noc co noc je Lucic odhodlán dostát své pověsti. Prostě dělá svou práci. „Vždycky jsem věřil sám v sebe. Nebudu to měnit jenom proto, že jsem pro soupeře nepříjemný. Proto mi přijde jako kompliment, když ostatní řeknou, že jsem rarita. A rozhodně to všechno budu předvádět i v Edmontonu. Potenciál je tu vysoký, chci uspět jako tým a rád budu jeho součástí,“ říká na závěr.

Milan Lucic je přátelský, společenský člověk. Fanatik do sportu, bývalý saxofonista a nadšený cestovatel. Rodinný muž, který se stará nejenom o svou rodinu. Stará se také o svůj tým. Je to prostě obyčejný chlapík, dokud neobuje brusle. Pak se z něho stává „jediný svého druhu“, zbraň. Všechny týmy v lize by jej chtěli mít. Má ho však pouze Edmonton.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1995, student žurnalistiky. V hokeji obdivuji fyzický kontakt, odvahu vložit své zdraví ve prospěch týmu. Trochu i té kontroverze a provokace. I proto mě od začátku okouzlila hra Boston Bruins. Hráči jako Campbell (jeho odehrané oslabení se zlomenou nohou), Lucic, Marchand jsou jen špičkami v seznamu. K živému zápasu NHL jsem se dostal jednou v Praze, kde se utkaly tehdejší Phoenix a právě Boston.