Rangers mají zájem o edmontonského zběha

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      25. 5. 2020 12:02     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rangers mají zájem o edmontonského zběha  

Útočník Jesse Puljujärvi, který se po neshodách s Edmontonem uchýlil na začátku této sezóny domů do Finska, je stále v hledáčku klubů NHL.

Kurt Leavins z deníku Edmonton Journal informuje, že jedním z nich jsou i Rangers.

Puljujärvi požádal v létě Oilers o výměnu a opakovaně hlásal, že se cítí být v mužstvu nedoceněný. K trejdu však nedošlo a 22letý rodák ze Švédska se uchýlil do Liigy, kde v 56 utkáních shromáždil 53 bodů a vstřelil 24 branek. Skvělá forma v Evropě tak opět zvýšila zájem o jeho služby v Severní Americe.

„Rangers by se mohli v případné výměně rozloučit s vysokou draftovou volbou,“ píše Leavins ve svém článku.

Edmonton draftoval Puljujärviho v roce 2016 ze 4. místa. Forvard ale dostával na ledě jen omezený prostor a ve 139 utkáních nasbíral pouhých 37 bodů (17+20).

„Puljujärvi je přesvědčený o tom, že potřebuje změnu. Je to hráč NHL, který touží po novém začátku. Plat může být takřka všelijaký,“ řekl loni v létě k situaci jeho agent Mark Lehto.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.