Rantanen: NHL je jediná možnost

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      7. 9. 2019 13:43     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rantanen: NHL je jediná možnost  

Fanshop týmuMikko Rantanen se řadí mezi omezeně volné hráče, kteří dosud ještě nemají podepsanou novou smlouvu. Tudíž není jisté, zda se vůbec stihnou zapojit do letošního předsezónního kempu. Rantanen je v současnosti v Norsku a připravuje se s jedním místním profesionálním týmem.

Na veřejnost prosákla nabídka od AK Bars Kazaň, týmu KHL. Ti nabídli Rantanenovi smlouvu na čtyři miliony dolarů ročně. Finský mladík ji prostřednictvím svého agenta shodil ze stolu. „Jedinou mojí volbou je NHL. Nikdy nevíte, co se může stát,“ komentoval své počínání útočník Colorada.

V uplynulé sezoně si vytvořil nová ofenzivní maxima, když v 74 utkáních získal 87 bodů. Dalších 14 pak získal ve 12 zápasech play-off. Očekává tak, že si od nováčkovského kontraktu výrazně polepší. „Nemáme žádnou deadline. Ještě stále zbývá minimálně měsíc, než začne základní část. Navíc tady v Norsku mám skvělé tréninkové podmínky,“ popsal svoji situaci dvaadvacetiletý hokejista.

Jak dlouho ještě budou vyjednávání v Rantanenově případě trvat?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz