Rittich se bude „soudit“ na konci měsíce, Binnington zabojuje už 20. července

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      9. 7. 2019 20:57    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rittich se bude „soudit“ na konci měsíce, Binnington zabojuje už 20. července  

Hráčská asociace NHLPA zveřejnila rozpis arbitrážních řízení s chráněnými volnými hráči, kteří se rozhodli vymoci si lepší plat před nezávislým soudcem.

Český gólman David Rittich přijde na řadu 29. července. Jedno z největších jmen přihlášených k arbitráži brankář Blues Jordan Binnington zabojuje už o devět dní dříve.

Všechna slyšení jsou naplánována mezi 20. červencem až 4. srpnem.


Arbitráž se týká chráněných volných hráčů (RFA), jimž po vypršení předchozí smlouvy musí klub předložit  tzv. kvalifikační nabídku na novou. Nedojde-li k dohodě (tzn. hokejista s ní nesouhlasí), končí obě strany před soudem. Většina hráčů se ale s klubem nakonec dohodne.
Data arbitráží nejzvučnějších jmen:

HráčTým Datum
Joel ArmiaCanadiens20.7.
Andrew CoppJets20.7.
Neal PionkJets24.7.
Oskar SundqvistBlues24.7.
Jacob TroubaRangers25.7.
Sam BennettFlames27.7.
David RittichFlames29.7.
J.T. CompherAvalanche31.7.
Danton HeinenBruins3.8.
Arturri LehkonenCanadiens3.8.
Joel EdmundsonBlues4.8.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.