Select Page

Rogers Arena slavila. Henrik Sedin vstoupil do klubu tisícovkařů

Rogers Arena slavila. Henrik Sedin vstoupil do klubu tisícovkařů

Před utkáním po tom moc toužil a přání se mu splnilo. Henrik Sedin měl před třízápasovým tripem v pátek poslední možnost získat doma před vlastními fanoušky 1000. bod v NHL. Do Vancouveru přiletěla Florida, která se zrovna na tripu nachází. Už měla za sebou zápasy v Calgary, v Edmontonu a nyní jí čekal duel na samém západě Kanady.

Zápas byl o to pikantnější, že se v něm utkali stáří známí. Panthers měli v bráně Roberta Luonga, který ve Vancouveru dlouho chytal. Dokonce v týdnu slíbil Henriku Sedinovi, že mu 1000. bod pustí, když on přenechá Panterům oba body. Radost měl však nakonec jenom útočník domácích. Dočkal se osobního milníku i vítězství, Canucks totiž vyhráli 2:1.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Švédský útočník měl velkou možnost sáhnout po 1000. bodů už necelé čtyři minuty před koncem první třetiny. Jeho nahrávku však neproměnil v gól ve velké šanci Loui Eriksson. Na konci 26. minuty už to přišlo a u akce samozřejmě nemohl chybět Henrikův bratr.


Bude vás zajímat:


Hosté nechali dvojici Sedinů rozjet, Henrikovi naservíroval kotouč přesně na hůl Daniel. Luongo inkasoval po rychlé bekhendové kličce a střele mezi betony. Oslavy ve vyprodané Rogers Areně mohly začít. Na kostce nad ledem se rozjelo krátké video s průřezem Henrikovy kariéry.

„Bylo to velmi zvláštní,“ řekl čtvrtý nejproduktivnější švédský hokejista v historii NHL. „Kdybych dneska skončil s hokejem, byl by to ten největší okamžik pro mě jako hráče.“

Florida nezačala ve Vancouveru špatně. Skóre otevřel ve 24. minutě svým devátým gólem v sezóně Jaromír Jágr, jenž po přihrávce Jareda McCanna proměnil přesilovou hru. Domácí nečekali na vyrovnání dlouho. Ujal se ho již zmíněný Henrik Sedin, který využil s bratrem přečíslení dva na jednoho.

„Když jsem se dostal do brejku, nevěděl jsem, co s tím budu dělat,“ přiznal autor první branky domácích. „Lou asi myslel, že mu to dám spíš nahoru. Bylo hezké vidět puk v síti.“


Bude vás zajímat:


Diváci nepřestávali aplaudovat, velký okamžik si užívali i Sedinovi spoluhráči. „Bylo to neskutečné,“ řekl například obránce Luca Sbisa. „Tohle jsou věci, o kterých se vám zdá. O něčem takovém sním každý večer, když jdu spát. Možná, že v příštím životě těch 1000 bodů udělám,“ řekl majitel 86 bodů (16+70) ve 430 zápasech.

Henrik Sedin se stal 85. v historii NHL, který 1000 bodů nasbíral. Současně je teprve 38. hráčem v dějinách ligy, který to dokázal v barvách jednoho klubu. „Byla to dlouhá, ale zábavná jízda. Všichni spoluhráči a hráči, se kterými jsem nastupoval v útoku, na tom mají svůj podíl.“

O tom, že večer dopadne dobře i pro celý tým, rozhodl ve 44. minutě Luca Sbisa, který se mezi kruhy chopil volného kotouče a poslal ho do sítě. Při závěrečné hře hostů bez brankáře pak ještě odmítl zvýšit na 3:1 Daniel Sedin, který půl minuty před koncem trefil od modré čáry jen tyčku prázdné branky.

Foto: Icon Sportswire

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 1:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter