Rozsíval asistoval u Panarinova hattricku, bodoval také Plekanec

Chicagský útočník Artěmij Panarin je prvním nováčkem, který v této sezóně pokořil hranici dvaceti branek. A udělal to ve velkém stylu, především tedy poslední krok. Svoji bilanci zaokrouhlil v polovině utkání s NY Rangers při přesilovce, tři minuty před sirénou při další početní výhodě se trefil znovu a v samém závěru při soupeřově hře bez brankáře zkompletoval hattrick a zajistil Jestřábům vítězství 5:3.
Na počátku první včerejší akce ruského mladíka byl Michal Rozsíval, od něhož mířil puk k rozehrávajícímu Gustafssonovi. Blackhawks vsítili tři ze svých pěti branek při přesilovkách, ale domácí trenér Alain Vigneault označil většinu odpískaných faulů za sporné. Rovněž Jezdci se prosazovali především při početních výhodách.
Montrealské trápení pokračuje. Zaváhání obránce P.K. Subbana v závěru zápasu v Denveru umožnilo domácím vyrazit na zteč, v jejímž závěru stačilo Jaromeu Iginlovi jen nastavit hůl na Grigorenkovu přihrávku a podruhé během večera posunout skóre. Avalanche šli poprvé do vedení, na výsledku 3:2 se v závěrečných minutách už nic nezměnilo.
Za Canadiens otevřel utkání další z veteránů Andrej Markov po Plekancově vybídnutí. Druhý z českých hokejistů Tomáš Fleischmann sledoval střetnutí se svým bývalým týmem pouze z tribuny, v sestavě dostal přednost uzdravený Lucas Lessio.
V duelu mezi Calgary a Minnesotou se představili hned čtyři krajánci v jednom dresu, Hudler a spol. ale moc důvodů k radosti neměli. Divoši jim totiž během 24 minut utekli o tři branky. A když hokejisté Flames ve druhé třetině ztrátu snížili, vzal jim opět vítr z plachet Jason Pominville, který stejně jako další dva jeho spoluhráči uzavíral večer s bilancí 1+1.
Než se diváci začali rozcházet, padl na každé straně ještě jeden gól. Wild zvládl i druhé utkání pod dočasným koučem Johnem Torchettim a znovu se jim podařilo pětkrát rozvlnit síť.

NY Rangers – Chicago 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky a asistence: 34. Hayes (Lindberg), 41. Brassard (Yandle, Kreider), 43. Boyes (Hayes, Miller) – 4. Desjardins (Teräväinen, Hjalmarsson), 31. Panarin (Gustafsson, Rozsíval), 50. Shaw (Teräväinen, Toews), 58. Panarin (Kane, Seabrook), 59. Panarin (Keith).
Střely na branku: NY Rangers 10-9-15=34, Chicago 6-7-7=20. Přesilovky: 2/2 – 3/4.
Brankáři: Lundqvist 15/19 – Crawford 31/34.
Hvězdy utkání: Panarin, Teräväinen (oba CHI), Hayes (NYR).
Česká účast: – Michal Rozsíval (16:08, -1, 1 střela, 0+1).

Colorado – Montreal 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a asistence: 24. Johnson (Landeskog, Beauchemin), 37. Iginla (Barrie, Duchene), 58. Iginla (Grigorenko, Duchene) – 8. Markov (Plekanec, Gallagher), 27. Eller (Pacioretty, Andrighetto).
Střely na branku: Colorado 7-14-7=28, Montreal 11-13-10=34. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Varlamov 32/34 – Scrivens 25/28.
Hvězdy utkání: Iginla, Johnson (oba COL), Markov (MTL).
Česká účast: Tomáš Plekanec (19:26, +1, 3 střely, 0+1).

Calgary – Minnesota 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky a asistence: 32. Engelland (Gaudreau, Brodie), 37. Jones (Stajan, Ferland), 56. Backlund (Brodie, Bennett) – 11. Haula (Pominville, Niederreiter), 20. Zucker (Prosser), 24. Koivu (Suter, Parise), 39. Pominville (Haula, Niederreiter), 60. Coyle (Parise, Koivu).
Střely na branku: Calgary 10-11-7=28, Minnesota 9-11-4=24. Přesilovky: 1/5 – 1/3.
Brankáři: Hiller 19/23 – Dubnyk 25/28.
Hvězdy utkání: Pominville (MIN), Engelland, Brodie (CGY).
Česká účast: Michael Frolík (12:02, -1, 3 střely, 0+0), Jiří Hudler (21:19, 0, 2 střely, 0+0), Jakub Nakládal (16:04, -2, 1 střela, 0+0), Ladislav Šmíd (5:05, 0, 0 střel, 0+0).