Ruský miliardář chce trumfnout NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      28. 8. 2018 11:18    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ruský miliardář chce trumfnout NHL  

Fanda NHL

Fanda NHL

Ruský miliardář Gennady Timčenko se chystá postavit největší hokejovou arénu na světě. Prezident SKA Petrohrad sdělil tamním médiím, že hala bude mít kapacitu 22 500 diváků a měla by hostit mistrovství světa v hokeji 2023.

Stavba zatím nepojmenovaného stadiónu má začít příští rok a bude stát přibližně 295 mil. amerických dolarů, což je více než 6,5 miliardy korun.

Dosud největší halou, v níž se pravidelně hraje hokej, je domovský stánek Canadiens Bell Centre v Montrealu, jež pojme 21 288 fanoušků. Současný Ledový palác v Petrohradě je z roku 2000 a pojme 12.300 diváků.

Timčenko je podle magazínu Forbes 62. nejbohatším mužem světa. Vedle ruského má i finské občanství a spoluvlastní také tým Jokerit Helsinky. Podnikatel v energetice a dopravě je považován za jednoho z blízkých spolupracovníků prezidenta Vladimira Putina.

Titulní foto: inyucho/flickr.com

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.