Rusové a Slováci se potýkají s nepříjemnými omluvenkami

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 5. 2018 10:42    Komentář  

Útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin ruskou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Dánsku neposílí. Důvodem jsou zdravotní potíže, které jej během sezóny trápily. Ze stejného důvodu se s těžkou ztrátou potýkají Slováci, kteří nemohou počítat s příjezdem zadáka Zdena Cháry z Bostonu.

Informaci o Malkinově zamítavém stanovisku už zveřejnila Ruská hokejová federace.

Jednatřicetiletý hvězdný forvard, který letos s Penguins marně usiloval o zisk třetího Stanley Cupu, dohrával ročník s bolestmi kolene. „Teď nemám žádné plány. Budu se léčit, odpočívat a trávit čas s rodinou,“ cituje jeho slova ruský portál gazeta.ru.

Sborná má na soupisce ještě volná místa, ale s ofenzivou v Kodani zatím potíže nemá. Ve třech zápasech posbírala plný počet bodů a zaznamenala skóre 20:0.Mnohem méně působivou bilanci mají Slováci, které trápí i obrana. O to více je mrzí, že jejich největší hvězda Zdeno Chára do dějiště šampionátu nedorazí. Jednačtyřicetiletý veterán se reprezentaci omluvil kvůli zranění ruky, které utrpěl v semifinále Východní konference.

„Se Zdenem jsme si telefonovali a bohužel nás nemůže posílit, jelikož si v náročné sérii play-off NHL přivodil prasklinu na ruce. Budeme se muset obejít bez něj,“ uvedl generální manažer Slováků Miroslav Šatan pro portál hockeyslovakia.sk.

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.