Rusové v generálce na ZOH rozdrtili českého soupeře

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      10. 2. 2018 12:20    Komentář  

Ruští hokejisté, kteří budou na Hrách v Pchjongčchangu vystupovat pod hlavičkou Olympijských sportovců z Ruska, porazili v generálce na olympijský turnaj výběr Jižní Koreji 8:1.

Jediný gól domácího mužstva v Anjangu dal kanadský rodák Brock Radunske, jenž v 19. minutě snížil na 1:2. Jinak byl ale zápas plně v režii Rusů. Dvěma brankami se blýskl útočník Petrohradu Nikita Gusev,  trefili se také Grigorenko, Andronov, Kaprizov, Širokov, Dacjuk a Jakovlev.

Svěřenci kouče Olega Znaroka jsou pohromadě nejdéle ze všech účastníků olympiády. KHL přerušila program už v závěru ledna, kanonádou proti domácímu mužstvu pak sborná zakončila svůj kemp v Soulu.

Vítězný Grigorenkův gól, přihrával Pavel Dacjuk:

Rusko se proti Koreji představilo v této sestavě:

Košečkin – Vojnov, Gavrikov, Marčenko, Nestěrov, Zub, Zubarev, Jakovlev, Kiselevič – Grigorenko, Dacjuk, Kovalčuk – Kaprizov, Šipačov, Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Kalinin, Andronov, Tělegin.

Nehráli Mozjakin a Kablukov.

Rusové vstoupí do turnaje 14. února proti Slovensku, v dalších zápasech je čeká Finsko a Německo.

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.