Rutta má v NHL nové působiště, Chicago jej vytrejdovalo na slunný jih

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      12. 1. 2019 5:03     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rutta má v NHL nové působiště, Chicago jej vytrejdovalo na slunný jih  

Český obránce Jan Rutta, který působil od poloviny prosince na farmě v Rockfordu, opouští Chicago. Illinoiský celek jej posílá do Tampy Bay výměnou za zadáka Slatera Koekkoeka a volbu v pátém kole draftu 2019. Kromě  rodáka z Písku získali Lightning také volbu v letošním sedmém kole přehlídky talentů.

Rutta má na svém kontě v tomto ročníku NHL 23 zápasů s bilancí šesti bodů za dvě branky a čtyři přihrávky. V osmi utkáních v AHL si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Osmadvacetiletý odchovanec píseckého hokeje, který přišel loni do Chicaga jako nedraftovaný volný hráč, pozná druhé působiště v prestižní lize.

Loni v březnu uzavřel účastník předloňského mistrovství světa nový jednocestný kontrakt na 2,25 milionu dolarů. Již na podzim ale začaly kolovat zvěsti o snaze Jestřábů se Rutty zbavit (čtěte ZDE).

Čtyřiadvacetiletý Koekkoek odehrál v aktuální sezóně za první tým Bolts devět klání, v nichž nasbíral jen bod. Desátý muž draftu 2012 aktuálně pobírá 865 tisíc dolarů ročně.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.