Sabres win! A západní New York opět stíhá hokejová horečka

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      15. 11. 2018 19:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sabres win! A západní New York opět stíhá hokejová horečka  

Fanshop týmu

Detroit? Ale kdeže.

Zasvěcení fanoušci ví, že titul „HockeyTown USA“ po právu náleží Buffalu. Město na západě státu New York v blízkosti kanadských hranic si začíná ledové odvětví opět užívat plnými doušky.

Úterní duel Sabres s Lightning sledovalo v Buffalu a okolí 9,7 procenta všech tamních domácností – nejvíce v tomto ročníku.

Data zveřejnil Alan Pergament z deníku Buffalo News.Abyste si zasadili čísla do kontextu, stačí napsat, že se u Niagarských vodopádů jednalo o druhý nejsledovanější pořad večera. Více diváků nalákal pouze seriál Námořní vyšetřovací služba, který se těší všeobecné oblibě po celých Spojených státech.

Hokej dokázal v Buffalu porazit mimo jiné i další díl série „To jsme my“, která je výkladní skříní americké stanice NBC.

Sabres drtili v lokální TV sledovanosti ostatní americké celky NHL i v předchozích letech, kdy patřili mezi ligové otloukánky. Úspěšný start do nové sezóny pak tento trend pouze zesílil.

Pro srovnání: průměrná sledovanost Bruins v Bostonu činila minulý ročník pouhých 2,9 procenta a přesto se jednalo o jednu z nejvyšších hodnot v lize.

Silné postavení nejrychlejší kolektivní hry v Buffalu potvrdí i srovnání s dalšími soutěžemi. Veleúspěšný mančaft NBA Golden States Warriors dosahoval loni průměrné sledovanosti 8,87 procenta.

Na jednoho „soupeře“ jsou však Sabres přesto krátcí. Americký fotbal totiž dosahuje násobně vyšších hodnot i v takového baště hokeje, jakým je západní New York. To už je ale jiný příběh.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.