Selänneho velký večer v Anaheimu podtrhl čtyřmi body Rickard Rakell

Velký okamžik předcházel utkání Winnipegu v Anaheimu. Domácí Kačeři se rozhodli vyvěsit dres Teemu Selänneho s číslem osm a navždycky ho tak vyřadit z čísel, která mohou jejich hráči používat. Nemohli si pro to vybrat lepší den, do Anaheimu totiž přijel Winnipeg, kde Finský blesk začínal svou zámořskou kariéru.
„Nechtěl jsem plakat, ale nebylo k tomu daleko,“ komentoval emotivní okamžik Selänne. „Nejtěžší bylo udržet emoce, když jsem sestupoval po schodech. Všechno mě to tvrdě zasáhlo. Navíc jsem se musel soustředit, abych neupadl. Ale byla to skvělá noc. Nepřestanu si uvědomovat ty lidi kolem mě. Bylo to velmi specifické.“
Samotný zápas měl neobvyklého hrdinu. Anaheim vyhrál až po samostatných nájezdech 5:4 a u všech čtyř branek vstřelených ve hře byl mladičký Švéd Rickard Rakell (na snímku). Jednadvacetiletý centr, třicítka draftu 2011, který stále splňuje parametry nováčka, měl před začátkem této sezóny na kontě jen 22 odehraných zápasů s bilancí 0+4. V dosavadním průběhu sezóny naskočil k 32 duelům a připsal si 8 bodů (1+7). Teď přidal čtyři body (2+2) za jediný večer.
Obzvlášť důležitý byl jeho gól z konce 58. minuty, kterým srovnával na 4:4 a poslal tak utkání do prodloužení. „Cítím se skvěle, ale je to jen jeden zápas,“ řekl muž, který se v předešlých 53 duelech trefil jen jednou. „Trefil jsem hodně tyček, několikrát jsem měl smůlu, takže se cítím skvěle.“
Zápas měl dramatický průběh. Hosté v první třetině vedli 3:1, domácí se ale nevzdali. Po gólech Palmieriho a Rakella srovnali v závěrečném dějství na 4:4. V nájezdech rozhodla až šestá série, mezi úspěšnými střelci byl pochopitelně také hrdina večera Rickard Rakell. Celý zápas si užil i Teemu Selänne, který sledoval bývalé spoluhráč z luxusní lóže.
„Byla to skvělá noc a nakonec jsme to dotlačili,“ smál se útočník Anaheimu Andrew Cogliano. „Bylo opravdu zvláštní se toho zúčastnit. Selänne byl legenda, hráč, ke kterému jsem vzhlížel, stejně jako hodně dalších kluků v téhle šatně. Je dobré, že jsme to na závěr zvládli.“
„Bylo to docela emotivní,“ přiznal také trenér Bruce Boudreau. „Byl to jeden z těch zápasů, který se nám nedařilo chytit od samého začátku, když ale věříte, že se můžete vrátit a udělat ty správné věci, vždycky máte šanci.“
Hráči Anaheimu i Winnipegu nastoupili v předzápasovém rozbruslení všichni s číslem 8 na počest vyvěšení Selänneho dresu