Sestava k smíchu, rýpnul si Lafleur do současných Habs

Přidal  Pavel Krupička   do  , ,      25. 3. 2016 13:45    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sestava k smíchu, rýpnul si Lafleur do současných Habs  

Nejproduktivnějším montrealským hráčem v této sezóně je kapitán Max Pacioretty s 55 body, což stačí na 37. příčku ligových statistik. Nejlepší střelec Alex Galchenyuk se s 27 brankami pohybuje na hraně elitní dvacítky. Podle člena Hokejové síně slávy a pětinásobného vítěze Stanleyova poháru Guye Lafleura je ale pohled na současnou soupisku Canadiens velice tristní.

"V létě musí přivést nějaké lepší hráče," říká 64letá legenda kanadského klubu. "Když se teď podívám na jejich sestavu, nevidím žádný první útok, druhý útok, třetí útok. Mám pocit, že mají jen čtyři čtvrté formace."

Montreal vstoupil do sezóny excelentně, vyhrál prvních devět utkání v řadě. Ani v listopadu ještě nic nenaznačovalo, že by měli přijít problémy, přestože osm zápasů musel tým absolvovat bez zraněného Careyho Price. Ten se v závěru měsíce vrátil do akce třemi vítězstvími, ale poté se znovu zranil. Ve stejnou dobu vynechala sedmnáct zápasů další z opor - Brendan Gallagher - který opětovně nenastupuje od začátku března kvůli zranění v dolní části těla.

Sedm utkání před koncem základní části jsou svěřenci Michela Therriena na šestém místě Atlantické divize. Ve Východní konferenci jim patří třinácté místo, naděje na účast v play off je vzhledem k jedenáctibodovému odstupu už jen teoretická.

"Nedokážu pochopit, jak může zranění brankáře tak silně poznamenat tým. Je zvláštní vidět, že bez jednoho člověka jsou výkony mužstva tak rozdílné, vždyť Carey Price ani nedává góly. Někteří z kluků, zvláště z lídrů, by se měli víc ukázat. Musí převzít vedení," uzavírá Guy Lafleur.

Foto: Icon Sportswire

Štítky

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.