Šipačov může zpět do Ruska, ale nejprve musí zaplatit

Přidal  Josef Michl   do  , ,      1. 11. 2017 6:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šipačov může zpět do Ruska, ale nejprve musí zaplatit  

Ruský útočník Vadim Šipačov měl být pro Vegas Golden Knights velkou ofenzivní zbraní. Měl jít ve stopách svého krajana Arťemije Panarina a postupně si podmaňovat NHL.

Za klub z města hazardu ale stihl odehrát pouhé tři zápasy, ve kterých se dokázal jednou gólově prosadit. Nyní už je jasné, že tuto statistiku nerozšíří a třicetiletý útočník se vrátí zpět do KHL, kde působil od roku 2008.

Aby tak mohl učinit, musí týmu Vegas uhradit částku ve výši svých podpisových bonusů, tedy rovné dva milióny dolarů. Až toto uskuteční, bude umístěn na listinu volných hráčů, aby jeho kontrakt mohl být oficiálně zrušen.

Důvodem celého procesu je nespokojenost ruského útočníka se znovuodesláním na farmu, kde měl v minulém týdnu odehrát svůj první zápas AHL, ale k týmu se nepřipojil a beze slova odjel za svojí rodinou. Následovala suspendace od jeho klubu v NHL  a svolení pro agenta Petra Svobodu, aby svému klientovi začal hledat nové angažmá.

Autor