Skvělý návrat: Kindl přišel z farmy a hned se blýsknul dvěma góly

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      22. 2. 2015 19:27    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Skvělý návrat: Kindl přišel z farmy a hned se blýsknul dvěma góly

Lepší návrat do sestavy si nemohl přát. První polovinu sezóny patřil neodmyslitelně do sestavy Red Wings, potom se zranil. Mladší hráči ihned nastoupili na jeho místo a zpátky už ho nepustili. Teď se naskytla stejná šance Jakubu Kindlovi a skočil po ní všemi deseti. Obránce Kyle Quincey je zraněný, český bek dostal příležitost naskočit na jeho místo.

Přispěchal z farmy v Grand Rapids a hned v prvním utkání potvrdil, co si od jeho návratu trenér Mike Babcock sliboval. „Chceme mu dát šanci, aby si zahrál a získal zase zpátky sebevědomí,“ řekl kouč Detroitu. „Zranil se a je to už dlouhá doba, co jsme ho neměli v sestavě. Umí to s pukem, umí taky vystřelit. Musí jen zapracovat na defenzivě.“

„Chci si to užít,“ sliboval osmadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se v Grand Rapids soustředit na maličkosti, které bych měl předvést tady. Nesnažil jsem se popadnout puk a vozit ho od jednoho konce hřiště na druhý nebo něco podobného. Snažil jsem se soustředit na každý detail.“

Vyplatilo se. Hned v prvním utkání po návratu dvakrát skóroval a pomohl Detroitu v divoké přestřelce k vítězství 7:6 nad Dallasem. Byly to důležité góly. Dallas vedl po čtyřiceti minutách na domácím hřišti 4:2, Kindlovy trefy přišly v rozmezí minuty a vedly k vyrovnání na 4:4.

Na konci 41. minuty se opřel do puku zpoza kruhů a trefil přesně. O 45 sekund později se vydal na útočný výlet po pravé straně a zúročil krásnou zadovku Tomáše Tatara. Detroitu to ale nestačilo a během pár minut prohrával znovu o dvě branky. U obou asistoval Aleš Hemský. Také tento náskok však dokázali hosté stáhnout a po pěkné akci Niklase Kronwalla v polovině první minuty prodloužení zakončili divoký duel výhrou 7:6.

„Moc se nám toho dneska nepovedlo,“ přiznal bez obalu Kronwall. „Měli bychom hrát lépe. Dnes jsme ale měli štěstí. Proplazili jsme se zpátky do zápasu a nakonec získali dva body.“

Jakub Kindl se po dvou gólech nemohl cítit lépe. Užil si svůj výkon i konečný výsledek. „Nehrál jsem NHL dva měsíce, takže mi trochu trvalo, než jsem se rozhýbal. Hrál jsem krátká střídání a fungovalo to, vyhráli jsme.“

Dlouhá pauza Jakuba Kindla neděsí. Těší se, že znovu pomůže prvnímu mužstvu a doufá, že v něm vydrží do konce sezóny. „Všechno přichází se sebevědomím. Jsem veterán. Jsem už v lize nějakou dobu, takže vím, jak se připravit, abych odehrál to nejlepší,“ slibuje šumperský rodák.