Slováci jásají. Pro MS hlásí už dvě posily z NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      10. 4. 2018 9:35     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slováci jásají. Pro MS hlásí už dvě posily z NHL  

Slovensko se před květnovým světovým šampionátem konečně potýká s dobrými zprávami. I přes původně špatné prognózy ohledně posil z NHL hlásí výběr Craiga Ramsayho už dva hráče ze zámoří.

Do Dánska vycestují útočník Tomáš Jurčo z Chicaga a obránce Andrej Sekera z Edmontonu.


MS v hokeji 2018: Program, skupiny, herní formát


Jurčo se rozhodl reprezentovat svou vlast i navzdory tomu, že mu s Blackhawks skončila smlouva. Pětadvacetiletý rodák z Košic letos v NHL odehrál 29 zápasů, v nichž si připsal šest gólů a čtyři asistence. Větší část sezóny pak strávil na farmě v Rockfordu.

Ještě o něco méně působivou bilanci zaznamenal jednatřicetiletý Sekera. Ten naskočil do 36 duelů se ziskem pouhých šesti asistencí. V ročníku jej trápilo mnoho zranění, kvůli nimž musel na začátku dubna předčasně ukončit klubovou sezónu. Možnost naskočit za národní tým si přesto nenechal ujít.

Slováci začnou turnaj 5. května soubojem s Českou republikou.


Cesta na MS 2018: Na americké soupisce Patrick Kane, lavičce bude velet Blashill


Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.