Slováci postupují do čtvrtfinále juniorského šampionátu, na Finy zbyla jen baráž

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      31. 12. 2016 7:02    Komentář  


Bude vás zajímat:


Slovenští hokejisté se probojovali do čtvrtfinále mistrovství světa juniorů v Kanadě. Svěřenci kouče Ernesta Bokroše o tom rozhodli v klíčovém duelu s Lotyšskem, v němž zvítězili 4:2.

Lotyše čeká pro sérii proher mimořádně těžký boj o záchranu s úřadujícími šampiony z Finska, kteří v úvodních třech vystoupeních na turnaji nezískali ani bod.

Šokující finský osud stvrdil páteční triumf Švýcarska nad Dánskem. Vítězství helvétů 5:4 po nájezdech posunulo Finy definitivně na poslední páté místo ve skupině A.

Skupina A (Montreal)

Švýcarsko – Dánsko 5:4sn (1:3, 2:1, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. Hischier, 27. Zehnder, 33. Eggenberger, 44. Zehnder, roz. nájazd Miranda – 1. True, 4. Blichfeld, 14. Andersen, 21. From.

Švýcarští mladíci slaví postup do čtvrtfinále:

Skupina B (Toronto)

Slovensko – Lotyšsko 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Lešťan, 39. Miloš Roman (Michal Roman, Sloboda), 41. Hatala (Michal Roman, Sádecký), 46. Sloboda (Miloš Roman, Grman) – 4. Čukste (Balcers, Buncis), 54. Buncis (Čukste, Dzierkals). Rozhodčí: Lemelin (USA), Rohatsch – Kohlmüller (oba Něm.), Souminen (Fin.). Vyloučení: 6:5. Diváci: 6018.

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.(daniel.reichel@nhlnews.cz)